Rok 2018. Końcowe odliczanie

Praca na etacie.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem skanera i konta użytkownika magazynu. Informatykom tydzień zajęło ogarnięcie tego tematu. Zrobili to tylko dla tego, że osobiście się do nich pofatygowałem i pilnowałem jełopów.

W pracy jak najbardziej spoko, choć słuchy o przewidywanych wypłatach chodzą straszne. Cóż pożyjemy zobaczymy, daje sobie i im czas do końca okresu próbnego.

Ogłoszenia.

Powoli do przodu, w zasadzie zamiast pisać teraz tu powinienem robić tam 🙂 Był problem z logowaniem użytkowników, bo wywalało błąd. 1.5 dnia zajęło mi znalezienie przyczyny (SSL). A rozwiązanie znalazłem w parę minut, oczywiście dzięki Google. Tak na marginesie, dzisiejsza młodzież liczy już chyba tylko na grupy wsparcia na Facebook. Gnojkom się nawet nie chce wpisać pytania do wyszukiwarki, nie chce lub co bardziej prawdopodobne, ćwoki nie potrafią. Kurwa co za debile. Wracając do rozwiązania problemu, jak się okazało, ktoś kogo długo i dobrze znam, stosuje to rozwiązanie cały czas. Ech, mogłem wpaść na to i się zapytać 🙂

Jakby co to poniżej podaje rozwiązanie. Jeśli ustawiliście certyfikat SSL  to w pliku .htaccess dodajcie taki coś.


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

U mnie działa. Dodam, że znalazłem ten kod na stronie pomocy (uwaga wzbudzająca napięcie muzyka) home.pl. Dzięki 🙂

Pub

Poszedłem dziś kawę wypić do pubu, który niegdyś był moim drugim domem. Gdyby nie jedna rozmowa ze znajomym, oferującym możliwość zmiany pracy (znajomy był nieco wstawiony, ale znam go na tyle, że można mu wierzyć), to byłby to czas stracony. Dziewczyny o tej porze i być może z racji pitej kawy (tylko kawy) mało ciekawe.  Męska część lekko podchmielona. Jeden wkurwiający  znajomy z przeszłości próbował się przywitać, na próbie się kończyło. Po pierwsze, nie lubię gadać z najebanymi kiedy jestem trzeźwy, po drugie od prawie 3 lat nie trawię gnojka.

SEO

Temat tu jeszcze nie poruszany. Ostatnimi  czasy zrobiłem i wpuściłem w net dwie strony. Jedna wypełniona treścią i grafiką po brzegi, do tego fanpage na fb. Druga, z relatywnie niewielką ilością treści przy ograniczonej liczbie zdjęć. Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku, treść to samo „mięcho” czyli teksty ofertowe, spełniające również wymagania SEO. Po około 1.5 miesiąca, pierwsza z tych stron, na najbardziej interesującą mnie frazę jest między drugą a czwartą stroną. Dodam, że dostała linki zewnętrzne tylko z dwóch miejsc. Liczba wyników na tę frazę ponad 20 mln, konkurencja może nie najwyższych lotów ale nie próżnuje. Druga strona powoli pnie się do góry, w branży trudnej (erotyka), fakt zawężone do  miasta ale jednak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *